Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
sss napisał:
jeździłem niedawno do Warszawy na dni otwarte PW, i pociągi odjeżdżają średnio co godzine, i jadą zgodnie z twoim życzeniem 2,5 godziny(nawet w miare wg rozkładu). Bilet jest chyba droższy ale niewiele(tzn ja ulugowy z jakimis znizkami to pewnie dla dorosłego wieksza roznica
Ciekawe rzeczy opowiadasz! Bilet Lublin-W-wa w jedną stronę to 36 PLN. Ostatni pociąg z W-wy coś około 19.30 wieczorem. A co potem? Tylko busiki i to do 22.00. Jedziesz na koncert na 20.00 i czym wrócisz po koncercie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
LICZYŁEM NA TO,ŻE NOWY KOMENDANT WOJEWÓDZKI INSPEKCJI TRANSPORTU DROGOWEGO W LUBLINIE PODEJDZIE DO PRACY RZECZOWO I ZACZNIE OD SAMEGO POCZĄTKU...? CZYLI OD URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO. KONCESJE NA PRZEWÓZ OSÓB Z UPOWAŻNIENIA MARSZAŁKA WYDAJE PAN ZDUN, ON TEZ NADZORUJE CAŁE POSTĘPOWANIE ADMINISTRACYJNE I TYLKO ON WIE DLACZEGO JEDNEJ FIRMIE PO NIEMAL ROCZNEJ ROCZNEJ BATALII NA PISMA WYDAJE KONCESJĘ LUB NIE A INNEJ (PKS) W CIĄGU JEDNEGO MIESIĄCA !!!(PUŁAWY - WARSZAWA). ŁAMIE W TEN SPOSÓB WSZELKIE MOŻLIWE ZAPISY USTAWOWE O RÓWNYM TRAKTOWANIU PODMIOTÓW, SWOBODZIE GOSPODARCZEJ, ITP. MYŚLĘ,ŻE ABY PATRZEĆ JAK PAN OLSZAK ZARÓWNO PANU MARSZAŁKOWI JAK I INSPEKCJI TRANSPORTU DROGOWEGO POKAŻE KTO MA RACJĘ... URZĄD MARSZAŁKOWSKI PRZEJMUJĄC PKS WSCHÓD SAM KRĘCI BAT NA SWOJĄ SKORUMPOWANĄ DU.... . WYSTARCZY UDOWODNIĆ PREFEROWANIE PKS W WYDAWANIU KONCESJI... RESZTĄ POWINIEN ZAJĄĆ SIĘ UOKIK LUB INNA NIEZALEŻNA INSTYTUCJA
100 % prawda. Dlaczego UM wydaje na lewo i prawo koncesje dla PKS w terminie 10 - krotnie krótszym niż prywatnym przewoźników. Marszałek przejął niedawno PKS, teraz na siłę ratuje nieczystą grą uderzając w prywatnych przewoźników. Ratuje, pytanie po co? Po to, żeby później i tak dopłacać gigantyczne pieniądze z budżetowej kasy? Zazwyczaj prywatny przewoźnik nie dostaje żadnych dofinansowań, oferuje lepszy tabor i ma się bardzo dobrze. Pytam się więc po co prowadzić działania, które mają zniszczyć coś co jest dobrem dla ogółu społeczeństwa. Jestem przekonany, że UM niedługo beknie za swoje czyny a przede wszystkim Departament Transportu. Aby patrzeć jak zostanie skierowany wniosek do UOKIK.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
freeeeee napisał:
100 % prawda. Dlaczego UM wydaje na lewo i prawo koncesje dla PKS w terminie 10 - krotnie krótszym niż prywatnym przewoźników. Marszałek przejął niedawno PKS, teraz na siłę ratuje nieczystą grą uderzając w prywatnych przewoźników. Ratuje, pytanie po co? Po to, żeby później i tak dopłacać gigantyczne pieniądze z budżetowej kasy? Zazwyczaj prywatny przewoźnik nie dostaje żadnych dofinansowań, oferuje lepszy tabor i ma się bardzo dobrze. Pytam się więc po co prowadzić działania, które mają zniszczyć coś co jest dobrem dla ogółu społeczeństwa. Jestem przekonany, że UM niedługo beknie za swoje czyny a przede wszystkim Departament Transportu. Aby patrzeć jak zostanie skierowany wniosek do UOKIK.
Tylko pracownicy tych prywatnych przewoźników ograniczających koszty mają się znacznie gorzej niż ci zatrudnienie przez PKS
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Tylko pracownicy tych prywatnych przewoźników ograniczających koszty mają się znacznie gorzej niż ci zatrudnienie przez PKS
Śmieszne. To dlaczego tak wielu ludzi kierowców pracujących w pks zmieniło pracodawce z państwowego na prywatnego? I nie mowie tu o przypadkach gdy PKS bankrutuje (przykład PKS Puławy, który nie prowadzi zwolnień). Kierowca w PKS ma się dobrze gdy jest jest prezesem związku zawodowego....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
freeeeeee napisał:
Śmieszne. To dlaczego tak wielu ludzi kierowców pracujących w pks zmieniło pracodawce z państwowego na prywatnego? I nie mowie tu o przypadkach gdy PKS bankrutuje (przykład PKS Puławy, który nie prowadzi zwolnień). Kierowca w PKS ma się dobrze gdy jest jest prezesem związku zawodowego....
Śmieszne? 3/4 pracuje na czarno, kto jest zatrudniony na jakąkolwiek umowę ma na papierze miniumum więc i składki od tego, urlopy sa niepłatne, świadczeń socjalnych brak, a wszelkie ryzyko spoczywa kierowcy. Dotyczy to oczywiście bardziej przewoźników na trasach podmiejskich niż międzymiastowych. Owszem, zarobisz na rękę więcej niz w PKS, ale bez umowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dawno temu jeździłem busami do Warszawy. Skusiła mnie konkurencyjna cena...Do momentu kiedy zobaczyłem jak kierowca we mgle wyprzedza na trzeciego...podobne techniki wyprzedzania widziałem tylko na Krymie (Dziki Wschód) kiedy to kierowca w ulewnym deszczu wyprzedzał na zakręcie ciężkiego Kamaza. Od tego czasu wolę kolej. Trochę mniej emocji. Szkoda, że nie miałem wtedy (7 lat temu) odpowiedniej techniki by nagrać wyczyny kierowcy-kaskadera."Aron-busy" do kasacji. Koniec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MK Lublin napisał:
Dawno temu jeździłem busami do Warszawy. Skusiła mnie konkurencyjna cena...Do momentu kiedy zobaczyłem jak kierowca we mgle wyprzedza na trzeciego...podobne techniki wyprzedzania widziałem tylko na Krymie (Dziki Wschód) kiedy to kierowca w ulewnym deszczu wyprzedzał na zakręcie ciężkiego Kamaza. Od tego czasu wolę kolej. Trochę mniej emocji. Szkoda, że nie miałem wtedy (7 lat temu) odpowiedniej techniki by nagrać wyczyny kierowcy-kaskadera."Aron-busy" do kasacji. Koniec.
to nie jeździj i tyle nikt ci nie każe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
precz_z_komuną napisał:
Ludzie puknijcie się w łeb! To typowe w Polsce zwalczanie konkurencji - niszczenie firmy na zamówienie. Poczytajcie sobie o Optimusie Kluski na przykład. Gdyby ludziom nie odpowiadał standard usług Contbusa - to by NIE korzystali i nie jeździli. A ludzie chcą jeździć Contbusem - busy są pełne, a przecież mają wybór i gdyby chcieli pojechaliby autobusem, innym busem albo pociągiem. Jadnak jeżdżą Contbusem, bo jest tanio, szybko, wygodnie, komfortowo i bezpieczne. Jako jedyna firma na tej trasie maja nowiutkie auta. Problem w tym, że Contbus jest zbyt dobrą firmą - widocznie konkurencji wolnorynkowymi metodami wygrać się nie udało więc chcą ją zniszczyć metodami mafijnymi.
Jeśli jesteś przekonany o tym co piszesz to zgłoś obywatelskie doniesienie do Prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez organy samorządowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aser napisał:
to nie jeździj i tyle nikt ci nie każe
I nie jeżdżę busami Lublin-Warszawa, ale i innym bliskim też radzę skutecznie wybrać kolej! Tyle mogę zrobić! Jak ktoś lubi ekstremalne emocje i krew na asfalcie to wolna droga!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osobiście nie jeżdżę busami ale słyszałem że w/w firma bardzo brzydko pogrywa z konkurencją a to że jeżdżą jak wariaci... nie oni jedni normalka jak jest czym to się ciśnie byle szybciej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chętnie wybrał bym pociąg tylko nie ma takiej możliwości bo są 2 dziennie wiec co mam siedzieć na dworcu i czekać cały dzień ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
smutny marian napisał:
Osobiście nie jeżdżę busami ale słyszałem że w/w firma bardzo brzydko pogrywa z konkurencją a to że jeżdżą jak wariaci... nie oni jedni normalka jak jest czym to się ciśnie byle szybciej.
Ciśnie byle szybciej...do momentu kiedy dojdzie do tragedii, i kilkanaście osób (pasażerów i kierowca) zostanie zapakowana do czarnych worków na zwłoki. I wtedy komisje, eksperci...co można zrobić było, aby zapobiec tragedii...znamy tą melodię chyba??? A może lepiej zapobiegać i niszczyć patologie? Czas przejazdu z Lublina do Warszawy (Centrum) wg. busiarzy ok. 2h nigdy nie był realny (a tak się reklamowali!!!- przynajmniej kilka lat temu). Więc o co ta burza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podo napisał:
Chętnie wybrał bym pociąg tylko nie ma takiej możliwości bo są 2 dziennie wiec co mam siedzieć na dworcu i czekać cały dzień ?
A skąd dojeżdzasz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ostatnio udało mi się zgadać z jedną osobą wracającą do Warszawy. Jechałem z lublina. Znajomi polecili mi na FB ######www.facebook.com/#!/pages/Jade-...34030610?ref=ts profil i tam dogadałem się z gościem i za 15 zł zabrałem się z nim autem do Wawy... Nie musisz wchodzić jeśli nie chcesz się dowiedzieć co i jak... ale wg mnie to działa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja facebook-u jest taki profil Jadę z Lublina/Wa-wy do Lublina/Wa-wy... tam jest wszystko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może by tak wybudować szersze drogi przynajmniej między większymi miastami i nie mam tu na myśli autostrad ale szersze takie 4 pasmowe drogi z poboczem a do tego obwodnice mniejszych miast i będzie lepiej a busy i cała ta reszta to stare melodie i stare gierki !.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ja facebook-u jest taki profil Jadę z Lublina/Wa-wy do Lublina/Wa-wy... tam jest wszystko
A może zgłoś sie do lekarza specjalisty? Jak Twoje całe życie toczy się na Facebook-u? Ja to wolę napić się piwka w realu i bzyknąć panienkę...cheche a nie w "Face-bambuko"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szofer napisał:
A może by tak wybudować szersze drogi przynajmniej między większymi miastami i nie mam tu na myśli autostrad ale szersze takie 4 pasmowe drogi z poboczem a do tego obwodnice mniejszych miast i będzie lepiej a busy i cała ta reszta to stare melodie i stare gierki !.
Szerszych dróg na lubelszczyźnie nie będzie z wyjątkami (obwodnice Lublina) i nie ma szans (Natura 2000). Dobrze wytrasowana dwutorowa linia zajmuje 4 razy mniej miejsca niż trasa szybkego ruchu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pogrom przydały się na trasie Lublin- Bełżyce- Poniatowa- Opole Lubelskie bo to co tam się dzieje woła o pomstę do nieba. Styl jazdy kierowców busów jest tragiczny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
RaPi napisał:
Pogrom przydały się na trasie Lublin- Bełżyce- Poniatowa- Opole Lubelskie bo to co tam się dzieje woła o pomstę do nieba. Styl jazdy kierowców busów jest tragiczny.
Nie chcę Ciebie mocno denerwować, ale nawet hitlerowski okupant przewidział szybką linię kolejową Radom-Chodel-Niedrzwica-Lublin. Na Wiśle (fragmenty posadownienia mostu) i w okolicach Niedrzwicy są jeszcze pozostałości, w Lublinie też.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...